Haber İzle
Haber İzle 24 Nov 2019
0

Bir sonraki

BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ İSTANBUL İL TOPLANTISINDA UYARI! | ERDOĞAN DAVUTOĞLU | GÜNGÖREN BELEDİYESİ
10 Dec 2019
BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ İSTANBUL İL TOPLANTISINDA UYARI! | ERDOĞAN DAVUTOĞLU | GÜNGÖREN BELEDİYESİ
Haber İzle · 3 izlenme

Rahmi Turan, Sakallı Bebek Yalanı ve Erdoğan - CHP'li İSİM Görüşme İddiası

1 izlenme
Kategori Siyaset

AHaber Muhabiri Mehmet Nilüfer Hilal Özdemir'in sunduğu Satır Arası Programına katıldı ve Rahmi Turan'a dair şahit olduğu önemli bir olayı aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Külliyede CHP'li bir isimle partinin liderliği hakkında görüştüğü iddiasını ortaya atan Rahmi Turan yakın tarihte birçok yalan habere imza attı

İşte SAKALLI BEBEK OLAYI bunların en bilinenidir. Bir neslin psikolojisi bozmuş, bayramları zehir eden Tan Gazetesinin Ağustos 1987 tarihli manşeti.

Sözcü Gazetesi’nde yazan Rahmi Turan'ın, CHP'li bir ismin 9 Kasım'da Beştepe Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la 'CHP kurultayı' ile ilgili görüştüğünü iddia eden yazısı siyaset kulislerinde bomba etkisi meydana getirdi.

Turan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na yakın bir kaynağına dayandırdığını iddia ettiği yazısında, CHP’li çok önemli bir ismin Külliye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü, Erdoğan’ın CHP’li bu isme, "Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!" dediğini ifade etti.

Beştepe'ye giden CHP'li kim?
Dünkü iddialar bir anda bomba etkisi yaratırken, Ankara kulislerinde herkes "Beştepe'ye giden CHP'li isim kim?" sorusuna yanıt aramaya başladı.

Gazeteci Turan, 21 Kasım (bugün) Sözcü Gazetesi'nde yer alan köşe yazısında isim tartışmalarına noktayı koydu.

Turan: İsmi unutacağım
Yazısındaki "Müthiş Haber-2" başlıklı bölümde iddialarının arkasında duran Turan, Beştepe'ye giden CHP'li ismi 'unutacağına' dair kaynağına söz verdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı'nı ziyeret eden kişinin ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi açıklaması gerektiğini belirten Turan, "Koskoca Cumhurbaşkanı yanlış söz söyleyecek değil herhalde... Onun açıklaması tereddütleri bitirir!" ifadelerine yer verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısını doğrulayarak, “İsim vermek istemiyorum. Her konuda konuşan Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın dünkü yazısıyla ilgili konuştu. Kılıçdaorğlu, Turan’ın iddialarını doğrulayarak, “İsim vermek istemiyorum. Her konuda konuşan Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor” dedi."SARAY'A GİDENLERİ BİLİYORUM"İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:“Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur… CHP’yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu, paralar verildi biz bunu gayet iyi biliyoruz. Akıl var mantık var, başka işin mi gücün mü yok. Erdoğan, CHP’yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Devletin en kilit isimlerini devreye sokuyor. Saray’a gidenleri biliyorum. İsim vermek istemiyorum. Her konuda konuşan Erdoğan bu konuda neden konuşmuyor.

Daha fazla göster
0 Yorum sort sıralama

Facebook Yorumları

Bir sonraki

BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ İSTANBUL İL TOPLANTISINDA UYARI! | ERDOĞAN DAVUTOĞLU | GÜNGÖREN BELEDİYESİ
10 Dec 2019
BAŞKAN ERDOĞAN AK PARTİ İSTANBUL İL TOPLANTISINDA UYARI! | ERDOĞAN DAVUTOĞLU | GÜNGÖREN BELEDİYESİ
Haber İzle · 3 izlenme